48.1% (16,141,241) nubalsavo pasilikti (remain) ir 51.9% (17,410,742) išstoti (leave) iš Europos Sąjungos. Virš milijono žmonių buvo už išstojimą daugiau. Iš viso 72.2% užsiregistravo balsuoti dėl ES referendumo. Jeigu MP nevetuos vienbalsiai prieš šį referendumo įgyvendimą Anglija turės 2 metus, pagal 50 straipsnį, susitarti dėl naujų sąlygų su ES. Beja 2 metų laikotarpis skaičiuosis tik nuo tada, kai ES vadovybė gaus oficialų laišką iš Anglijos parlamento dėl pasitraukimo. 2 metų laikotarpyje jokių didelių pasikeitimų neturėtų būti, nebent išaugs rasistinių išpuolių banga ar panašiai.

David'as Cameron'as nusprendė pasitraukti Spalio mėnesį iš Ministro pareigų, turbūt dėl virš milijono žmonių palaikančių #Brexit, kai tuo tarpu jis agitavo už pasilikimą. Vyriausybė keisis, tad yra daug neaiškumų, ko pasekoje investicijos sulėtės ir bus atidėtos į ateitį, žinoma tai įtakos BVP neigiamai. 2 metų pereinamasis laikotarpis gali būti pratestas, sutinkant visoms ES šalims vieningu balsų susitarimu. Niekas nežino tiksliai, kas nutiks su pensijomis, pašalpomis, socialinėmis sąlygomis, darbo sąlygomis, leidimu gyventi ir dirbti ar mokytis emigrantams, nes tai priklausys nuo susitarimo. Susitarti turės tiek ES su Anglija, tiek Anglija su ES, kadangi virš milijono gyvena ir dirba Anglijos piliečių ES-oje. Didelė tikimybė, jog Škotija 2-3 metų laikotarpyje norės atsiriboti nuo Anglijos ir pasilikti (stoti į) ES.

Daugumos piliečių, kurie gyvena čia ir dirba daugiau nei 5 metus šis referendumo sprendimas nepalies. Rekomenduoju kuo skubiau užpildyti prašymą dėl nuolatinio leidimo gyventi pažymėjimo (residence card), kad atsistoti į pirmųjų eilę. Realu jog per kelis mėnesius milijonas prašymų pasipils ir teks laukti kelis kartus ilgiau nei įprastai. Daugiau informacijos galite rasti gov.uk puslapyje.  Gyvenantys 3 metus ir ilgiau, manau, turės galimybę pateikti prašymą iki pilno išstojimo sąlygų įsigaliojimo. Naujai planuojantiems atvykti, didelis klaustukas kas geriau ir kaip tai paveiks ateities planus. Verslininkams importuojantiems prekes iš ES greičiausiai bus uždėti tarifai prekėms, tačiau eksportuojantiems prekes į užsienį iš Anglijos (nebūtinai ES) bus naudingiau dėl nukritusio svaro kurso. ES tikrai nenorės suteikti palankių sąlygų Anglijai, nes tai paskatintų ir kitas ES šalis surengti referendumą, ko pasekoje sugriautų galutinai ES (Europos bloką). Verta paminėti, jog šalys kaip: Italija, Prancūzija, Danija ir Olandija, vedama #Brexit pergalės nori surengti savo referendumą dėl EU.

18:37 ATNAUJINTA. Sukurta peticija dėl referendumo. Siūloma jog būtų naujas referendumas, jeigu nėra ryškios persvaros (mažiau nei 60%), referendumo balsavime už vieną ar kitą sprendimą. Surinkus bent 100'000 parašų bus svarstoma parlamente. Diskusija parlamente turėtų būti paskirta per vieną dieną. Tik paskelbus peticiją, puslapio lankytojai tiek užplūdo, jog serveriai neatlaikė ir palūžo (crash'ino).

Turi pastebėjimų ar nuomonę? Pasidalink. Ačiū!