Vieni už kiti prieš. Kiekvienas su savo nuomone ir visi teisųs. Ypač, kai mažai argumentų, daug plepalų ir emocijų. Vieni nemėgsta emigrantų, bijo Turkijos prisijungimo, tai balsuos už #brexit, o kiti nori ramybės ir laisvės keliauti, tai balsuos už #remain.


KAIP BALSUOS

Iš tiesų niekas nežino ar geriau išstoti ar ne. O gal labiau priklauso, kieno paklausi... Jeigu paklausi emigranto, žmogaus, kuriam patinka keliauti, verslininko, tada sakys - geriau pasilikti. Jeigu paklausi "tikro" anglo, kuris matė kaip per trumpą laiką padaugėjo emigrantų, verslininko kuriam nukentėjo verslas iš tam tikro sektoriaus dėl įstojimo į ES, kaip žuvininkystė arba tie žmonės kurie yra priš islamizaciją, tada balsuos prieš. 

Tai kas yra teisus ir koks būtų geriausias sprendimas? Britanija ES (įstojo 1973 metais) yra jau virš 40 metų, tai galima pasakyti kaip yra kai esi sąjungoje. Kaip buvo prieš 40 metų ir dabar yra ne tas pats, tad sunku pasakyti, kaip būtų išstojus (va bank). Mano nuomonė ko visi nori ir ką būtų galima pasiekti tai: išrinkti Briuselyje prezidentus rinkimo būdu, įvesti teisingas kvotas dėl emigrantų ES, aiškiai pasakyti kas yra ekonominis migrantas netgi ES viduje.
 

BREXIT

Jeigu Britanija atsiskirtų, greičiausiai Škotija atsijungtų nuo Britanijos ir prisijungtų prie ES, jeigu jų balsų dauguma buvo už pasilikimą. ES nenorėdama domino efekto kenktų arba neleistų pasiekti geriasnių sąlygų negu turėjo būdama Britanija ES, t.y. tarifai prekėms, paslaugoms ir manau bandytų vilioti finansinį sektorių į ES. Britanija to pasekoje pradėtų prekiauti daugiau su kitomis šalimis kaip: Kinija, Indija, Pietų Amerika, Skandinavijos šalys, Kanada, Rusija ir t.t. Emigracija sumažėtų iš ES, bet ne iš karto, nes būtų perėjimo laikotarpis trunkantis iki keliarių metų. Tai net ir išėjus iš ES žmogus atvažiavęs savaitę prieš išstojimą turėtų galimybę gauti (galbūt) net pilietybę. Čia gyvenantys lietuviai ir kiti ES piliečiai galėtų pasilikti gyventi (turbūt), jeigu atitiktų tam tikrus reikalavimus, kaip: pragyveno daugiau nei metus ir dirbo daugiau laiko, nei gavo pašalpas. Dėl socialinių garantijų ir pašalpų didelis klaustukas, nes viskas priklauso nuo susitarimo. Kadangi ES piliečiai gyvena Anglijoje ir nemažai anglų gyvena ES, kaip jų pamėgtoje Ispanijoje.
 

REMAIN

Jeigu pasiliktų niekas nesikeistų, na bent jau kol kas... Toliau visi gyventų, kaip ir gyveno iki kitos Euro krizės ar dažnėjančių kalbų dėl naujos valstybės prisijungimo, kaip Turkija su beveik 80 milijonų gyventojų iš kurių 98% yra musulmonai, o gal net Jungtinių Europos Valstijų kurimo. Daugelį gasdina faktas, iš kurių esu ir aš, kad tiek daug musalmonų turės atvertas duris į Europą vienu metu. Vienintelis būdas yra kalbėti, nors derybos būtų sunkios tačiau jos yra neišvengiamos norint sustabdyti būsimus referendumus dėl ES išstojimo kitose šalyse. Briuselis žinoma nenorės priimti daugelių reikalavimų iš baimės, jog tai sukels kitoms šalims pretekstą prašyti papildomų sąlygų arba grasins išstoti. Taip pat verta paminėti jog Turkija susitiks su ES vodovais kalbėtis dėl narystės diena po referendumo.
 

EUROPOS SĄJUNGA

Kam naudinga ES? Manau visiems naudingiau pasilikti ES, bet su tam tikrom sąlygom, kaip: Turkija neprisijungs, bus kontrolė, nebeleis emigruoti emigrantams dėl ekonominių priežasčių. Taip pat naudinga visoms mažoms šalims, kaip Lietuva, Latvija, Estija, Rumunija ir t.t., kurioms labai naudinga gauti daugiau, nei ineša į bendrą biudžetą. Vokietijai naudinga dėl stpraus pramonės sektoriaus, kai gali parduoti produkciją be tarifų kitoms šalims.

Anglija visumoje daugiau praložtų išstojusi, nei pasilikdama. Tačiau, jeigu pasilieka tikrai reiktų rimtai susitarti su Briuseliu dėl naujos tvarkos ką daryti su tais kurie atvažiuoja į šalį ne dirbti, o pašalpų.

 

Taigi, po visų mano pasvarstymų, visų už ir prieš argumentų dėliojimų, kaip emigrantas gyvenantis Anglijoje (Londone) balsuočiau už pasilikimą ES (Remain). Jeigu būčiau anglas turbūt būčiau linkęs balsuoti už išstojimą vedamas emocijų ar vedamas proto už pasilikimą. Tai va, jeigu tu nežinai už ką balsuoti, patikėk netgi Borris Johnson ir David Cameron nežino kas būtų iš tikrųjų naudingiau, nes ir jie nėra pranašai. Ar balsuosi, už ką ir kodėl?